Aktuality15. 02. 2021  holstein  Úspěch Efforta v Holandsku
 Býk EFFORT RED 648 se narodil na farmě Red Rock Holsteins v nizozemském Beilenu. Je synem Ellmau ze známé rodiny Bonhill Warsi. Jeho matka Bonhill Warsi 124 RDC byla zakoupena jako jalovice. Effort byl jako mladý býka vykoupen německou společností RUW eG. Ve své době byl jedním z nejvyhledávanějších mladých redů v Nizozemsku a Německu. V současnosti je stále jedním z nejlépe hodnocených býků v TOP (NL: 5. místo, D: 20. místo). V ČR jsou výsledky velmi pozitivní a to i v konkurenci všech černostrakatých holštýnských býků.
Nyní se na farmě Red Rock Holsteins těší ze své první vlastní vynikající dcery Efforta. Pětiletá Red Rocks Margrit získala hodnocení EX-90 a je druhou nejlépe hodnocenou dcerou Efforta v Nizozemsku.
Red Rocks Margrit je vnučkou Etaregge Burns A Margrit Red VG-86 (otec Mr. Burns RDC), která se vrací k legendární rodině Dixie-Lee Aspen EX-92. Tato rodina se do Nizozemska dostala dovozem embryí z USA. Farma Red Rocks Holsteins založila úspěšnou větev této rodiny.
Red Rocks Margrit se svou klasifikací EX-90 je desátou generací krav EX a VG v řadě. Její současná celoživotní produkce je 38 166 kg mléka s 4,28% tuku a 3,65% bílkovin.
(Překlad z materiálů RUW e.G.)


12. 02. 2021  holstein  Novinky v nabídce únor 2021
 Na základě požadavků chovatelů jsme provedli registraci nových býků. K využití jsou již nachystáni býci Gamos Red (RED 789) Star P (NXB 739) a jednička genomických býků v SRN býk Gladius (NBR 035). Nově připravujeme dovoz býka Domino, který je jedním z nejpoužívanějších býků v SRN na jalovice. Býky Gamos Red a Gladius jsme vám představili v předchozím článku dnes se zaměříme na býky Star P a Domino.


22. 01. 2021  holstein  Brown-Swiss legenda - HACKER HUT 11
 Býk HACKER (HURAY x HUCOS x SIMERL) je již více než 12 tet starý a stále se intenzivně využívá. Aktuálně má více než 50 000 potomků po celém světě. Není divu, protože pokud jde o fitness, málokterý býk se mu vyrovná. Přes vysokou konkurenci patří k nejlepším býkům z hlediska dlouhověkosti a plodnosti dcery. Jeho dcery jsou středně velké, konstitučně pevné krávy s dobrou produkcí mléka, výbornými vemeny a vynikajícími končetinami. Je nositelem genu beta kaseinu A2/A2 a je vhodný pro použití na jalovice. Hacker se stal úspěšným otcem býků. Syn HAMBURG (HACKER x PADUA x HUSIR) má také výborné hodnocení na dcerách a stejně jako jeho otec nabízí unikátní znaky fitness potomstva. Pochází z extrémně dlouhověké mateřské linie. Hacker se uplatnil také jako otce matky u plemenných býků SNIPER, VACLAV, VESPA P * S a JUKOLA. Hacker se výborně hodí do čistokrevné plemenitby i křížení. Aktuálně jsou k dispozici i sexované ID.


1 2 3 4 5 6 7 ... arrowRight