Aktuality15. 07. 2022  holstein  Confidence NXB 857 – letní novinka
 Ještě před novými výsledky býků jsme pro chovatele přichystali novinku. Mladý býk Confidence (Crown x Casino x Balisto) je komplexní plemeník nabízející vysokou produkci spojenou s pevným zdravím a tím i výbornou ekonomickou rentabilitou potomstva.
V původu najdeme řadu známých býků včetně Casina NXB 492 (aktuální jedničky v TOP prověřených býků v SRN). Exteriér je vyvážený a vyniká v mléčném tipu. Confidence je vhodný k razantnímu navýšení produkce mléka a složek. Zdravotní potenciál je nadprůměrný ve všech sledovaných znacích. Dlouhověkost spojená s vysokou produkcí a zdravím potomstva zaručuje velký ekonomický přínos pro chovatele v porovnání s průměrnými kusy. Navíc je potvrzena varianta genů kappa kasein BB a beta kasein A22. To ještě zkvalitňuje produkované mléko a do budoucna zlepšuje genetickou výbavu celého stáda. Telení je hodnoceno jako průměrné až lehčí. Confidence je k dispozici v konvenční i sexované variantě. Věříme, že si tento býk najde cestu do vašich chovů a předá tak své kvality nové generaci vysoce úspěšných krav v ČR.


16. 06. 2022  holstein  Radostné očekávání srpnových výsledků
 Na začátku června byl proveden neveřejný výpočet plemenných hodnot genomických holštýnských býků. Data jsou zasílána majiteli, ale nejsou veřejně publikována. Pro nás je důležité, že se v těchto výpočtech objevují býci, které jsme registrovali v posledním období. Již dnes se těšíme na srpnový výpočet, který potvrdí správnost naší volby. Velmi dobře se prezentují dva noví býci Smaug PP NBR 131 a Fellani NBR 130. Tito býci jsou úspěšně využíváni v SRN a několika dalších zemích. Chceme vás tímto upozornit na jejich kvality a dostupnost pro naše chovy.


14. 06. 2022  holstein  Zemědělská výstava Kroměříž 2022
  Počátky zemědělského výstavnictví v Kroměříži sahají až do roku 1858, kdy byla pořádána první výstava na statku pana Proskowce ve Kvasicích. Největší výstavu zažila Kroměříž v roce 1925, kdy se účast vyšplhala na 182 tisíc návštěvníků. V období socializmu byla tradice výstav potlačena. V roce 1996 se konal první ročník obnovené výstavy. V roce 2020 se výstava nekonala z důvodů covidové pandemie. V sobotu 11. června se konal již třináctý ročník a můžeme říci, že se opravdu vydařil.


arrowLeft ... 3 4 5 6 7 8 9 ... arrowRight