Aktuality02. 12. 2020  holstein  Výsledky prověřených býků v ČR - prosinec 2020
 Úvodem je nutno připomenout, že prosincový model výpočtu SIH se změnil ve dvou podstatných parametrech. Zvýšila se váha znaků u produkce kg tuku a bílkovin a zároveň poklesla váha u % tuku a bílkovin. Stalo se tak na základě rozhodnutí orgánů svazu. Jestli je to krok správným směrem je jistě téma k delší diskuzi, ale nás velmi potěšilo, že námi nabízený plemenářský program je velmi úspěšný i po změně výpočtových parametrů.


23. 11. 2020  holstein  Noví býci masných plemen v nabídce
 Pro rozšíření naší nabídky jsme registrovali nové masné býky. Jedná se o býka plemene Belgické modré EFF ZBM 469 a Limousine KARL PP ZIL 971. Býci doplní naše portfolio masných býků vhodných do křížení. Věříme, že nově vybraní plemeníci úspěšně naváží na své předchůdce a chovatelům přinesou zdravé a vysoce užitkové potomstvo. Inseminační dávky jsou okamžitě k dispozici. Podrobnější informace níže.


04. 11. 2020  holstein  Nový býk v nabídce - GINGER (RED 781)
 Od listopadu je chovatelům k dispozici nový špičkový red holštýnský plemeník Ginger RED 781. V srpnovém hodnocení v SRN se umístil na druhém místě v konkurenci tisíců dalších mladých býků. Otcem je německý Gywer NXB 578, který se výrazně prosadil jako otec nové generace špičkových genomáků. Otcem matky je americký Mr. Salvatore. Ginger je narozen v Holandsku a přes matku čerpá ze síly populace holandských krav. Odhadované plemenné hodnoty jsou ve všech znacích hodnoceny jako vynikající. Celková komplexnost hodnocených znaků je příslibem pro jeho potomstvo. Přes své mládí (14 měsíců) již produkuje ID a je intenzivně využíván šlechtitelskými chovy.


arrowLeft ... 3 4 5 6 7 8 9 ... arrowRight