Aktuality02. 12. 2020  holstein  Výsledky genomických býků v ČR - prosinec 2020
 Po zveřejnění nových výsledků můžeme bez nadsázky říci, že jsme pyšní na náš plemenářský program. Dominance německých býků je úžasná. V gTOP 10 najdeme pouze tři otce. Semino 4x, Board 1x a Vancouver 5x (otcem býka Vancouver je Board). Z výše uvedených otců býků můžeme odvozovat průměrné vlastnosti jejich synů. Potomstvo po býku Semino nabízí solidní navýšení užitkovosti (cca. +1000 kg) a úžasný nárůst procentického podílu složek mléka. Potomstvo býků Board a Vancouver má velký nárůst produkce mléka (cca. +1500 až +2000 kg) při zachování %. Znaky exteriéru a zdraví doplňují komplexnost potomstva. Všichni tito býci nesou stopy našeho šlechtění a filozofii produkce velkého množství kvalitního mléka při dobrém exteriéru a zdraví spojené s ekonomikou chovu. Tento program vychází z požadavku chovatelů, kterým má přinášet zefektivnění celého chovu holštýnských krav.


02. 12. 2020  holstein  Výsledky prověřených býků v ČR - prosinec 2020
 Úvodem je nutno připomenout, že prosincový model výpočtu SIH se změnil ve dvou podstatných parametrech. Zvýšila se váha znaků u produkce kg tuku a bílkovin a zároveň poklesla váha u % tuku a bílkovin. Stalo se tak na základě rozhodnutí orgánů svazu. Jestli je to krok správným směrem je jistě téma k delší diskuzi, ale nás velmi potěšilo, že námi nabízený plemenářský program je velmi úspěšný i po změně výpočtových parametrů.


23. 11. 2020  holstein  Noví býci masných plemen v nabídce
 Pro rozšíření naší nabídky jsme registrovali nové masné býky. Jedná se o býka plemene Belgické modré EFF ZBM 469 a Limousine KARL PP ZIL 971. Býci doplní naše portfolio masných býků vhodných do křížení. Věříme, že nově vybraní plemeníci úspěšně naváží na své předchůdce a chovatelům přinesou zdravé a vysoce užitkové potomstvo. Inseminační dávky jsou okamžitě k dispozici. Podrobnější informace níže.


arrowLeft 1 2 3 4 5 6 7 ... arrowRight