Aktuality14. 02. 2023  holstein  Registrováni noví býci.
 V únoru došlo k registraci dvou synů býka Gladius. Gladius sám je v Německu intenzivně využíván a v genomové TOP najdeme několik úspěšných synů. K těm patří také Glenn NBR 201 a Giro NBR 200, kteří jsou nově k dispozici našim chovatelům. Věříme, že rozšíří portfolio našich žádaných býků a chovatelům pomohou zlepšit kvalitu jejich stáda. Podrobněji níže.
 
GLENN NBR 201 (Gladius x Soundcloud x Sound System)
Matka Glenna HET SC Charlee byla zakoupena z Nizozemska na Highlightsale 2020 za 29 000 EUR. Byla úspěšně hodnocena v mnoha zemích a navazuje na významnu plemenici LARCREST JUROR CHANEL EX 93. Glenn je jedním z prvních a aktuálně nejúspěšnější dostupný syn Gladiuse NBR 35 v SRN. Jeho dcery budou produkovat mléko s dobrými složkami. Velmi dobrá vemena mají vynikající odolnost proti mastitidě. Glennovy dcery jsou plodné a jeho telata jsou vysoce životaschopná. Shrnuto, Glenn nabízí zajímavý původ, vysokou produkci a výborný zdravotní stav. Plemeník ideální k širokému využití ve stádech.

GIRO NBR 200 (Gladius x AltaHothand x Bandares)
Býk byl avizován loni na podzim. Se zpožděním je teď k dispozici. Kombinace německé a americké genetiky. Extrémní nárůst produkce mléka při zachování obsahu složek. Výborný exteriér s důrazem na utváření vemene. Dcery jsou doporučovány do stájí s robotickým dojením. Výborný zdravotní stav potomstva. Dlouhověkost, beta kasein A2 A2, průměrné telení. Příležitost k využití nejnovější genetiky.